Durata de livrare: 1-3 zile
Anvelopa ATV Maxxis All Trak 25x8-12 C9209 este o alegere excelentă pentru ATV-uri și quad-uri utilizate pe teren mixt, noroi, nisip, pământ, pietriș și trasee offroad. Profilul agresiv este conceput pentru a oferi tracțiune, stabilitate și un control bun al direcției în condiții dificile.
Dimensiunea 25x8-12 este utilizată în mod obișnuit pe puntea față a ATV-ului, fiind ideală în combinație cu anvelope 25x10-12 pe puntea spate.
Producător: Maxxis
Model: All Trak C-9209
Dimensiune: 25x8-12
Poziție recomandată: Față
Diametru jantă: 12 inch / R12
Construcție: Diagonală / Bias
Tip: TL – Tubeless, fără cameră
Construcție: 2PR
Indice sarcină: 31
Indice viteză: J
Viteză maximă corespunzătoare indicelui J: 100 km/h
Tip vehicul: ATV / Quad
Profil: All-Terrain / Offroad
Utilizare: teren mixt, noroi, nisip, pământ, pietriș și trasee offroad
Dimensiunea 25x8-12 este una dintre dimensiunile populare pentru roțile față ale ATV-urilor echipate cu jante de 12 inch.
Lățimea de aproximativ 8 inch permite obținerea unui compromis foarte bun între precizia direcției, aderență și manevrabilitate.
Maxxis All Trak este potrivită pentru ATV-uri utilizate atât recreațional, cât și utilitar.
Profilul Maxxis All Trak C9209 dispune de crampoane agresive, concepute pentru a păstra tracțiunea pe suprafețe dificile.
Designul benzii de rulare favorizează evacuarea noroiului dintre crampoane și ajută anvelopa să își păstreze capacitatea de tracțiune pe teren afânat.
Este recomandată pentru:
trasee prin pădure;
noroi;
nisip;
pământ;
pietriș;
drumuri forestiere;
teren agricol;
trasee recreaționale;
utilizare offroad.
Pe puntea față, anvelopele influențează direct modul în care ATV-ul răspunde la comenzile ghidonului.
Profilul Maxxis All Trak 25x8-12 oferă aderență și stabilitate în viraje, contribuind la păstrarea controlului pe teren accidentat sau alunecos.
Este o alegere potrivită pentru riderii care caută o anvelopă ATV versatilă, fără să folosească un profil dedicat exclusiv noroiului extrem.
Marcajul 25x8-12 indică dimensiunile nominale ale anvelopei:
25 – diametrul exterior al anvelopei, în inch
8 – lățimea anvelopei, în inch
12 – diametrul jantei, în inch
Prin urmare, această anvelopă este destinată unei jante ATV R12 compatibile cu dimensiunea 25x8-12.
O configurație foarte întâlnită pe ATV-uri este:
Față: 25x8-12
Spate: 25x10-12
Anvelopa mai îngustă pe față contribuie la manevrabilitate și precizia direcției, iar anvelopa mai lată pe spate oferă o suprafață mai mare de contact pentru transmiterea puterii către teren.
Pentru o echipare completă, Maxxis All Trak C9209 poate fi combinată cu varianta Maxxis All Trak 25x10-12 pentru puntea spate.
Dimensiunea 25x8-12 este utilizată pe numeroase ATV-uri și quad-uri echipate cu jante de 12 inch.
În funcție de model, an și configurație, această dimensiune poate fi întâlnită pe ATV-uri de la producători precum:
Can-Am, CFMOTO, Polaris, Yamaha, Honda, Suzuki, Kawasaki, Kymco, Linhai, Arctic Cat și altele.
Important: compatibilitatea trebuie verificată după dimensiunea recomandată de producătorul ATV-ului. Faptul că ATV-ul utilizează jante R12 nu înseamnă automat că dimensiunea 25x8-12 este compatibilă.
Maxxis All Trak este o anvelopă ATV potrivită pentru cei care folosesc vehiculul în mai multe tipuri de teren.
Principalele avantaje sunt:
tracțiune bună pe teren afânat;
aderență pe noroi și nisip;
control bun al direcției;
stabilitate în viraje;
profil agresiv pentru offroad;
evacuarea eficientă a noroiului;
utilizare recreațională și utilitară;
montaj tubeless;
potrivită pentru jante ATV R12.
Indiferent dacă ATV-ul este utilizat pentru trasee prin pădure, teren agricol, excursii, muncă sau ieșiri de weekend, alegerea anvelopelor potrivite influențează direct comportamentul vehiculului.
Maxxis All Trak 25x8-12 C9209 combină profilul offroad agresiv cu o dimensiune foarte populară pentru puntea față, oferind o soluție potrivită pentru ATV-uri care rulează frecvent în afara asfaltului.
Marcă: Maxxis
Model: All Trak C9209
Dimensiune: 25x8-12
Jantă: R12
Poziție recomandată: Față
Tip: TL / Tubeless
Construcție: Bias / diagonală
PR: 2PR
Indice: 31J
Vehicul: ATV / Quad
Utilizare: Offroad / All-Terrain
Teren: noroi, nisip, pământ, pietriș și teren mixt
pretul este pe bucata